„Podaj Dalej” (Tarnów)

Z Encyklopedia Solidarności

Wersja robocza.

„Podaj Dalej” (nr. 1-3 pt. „Przekaż Dalej”), pismo wydawane przez grupę członków „S” współpracujących z Tarnowską Tymczasową Komisją Koordynacyjną „S” Robotników i Chłopów II 1983 – 8 XI 1985.

Ukazało się ok. 30 nr. (w tym nr podwójny 11-12 z 13 XII 1983; niektóre wydania nienumerowane; nr 13 nie ukazał się ze względu na przesądy wydawców) o obj. 2 s. w formacie A4, drukowanych na powielaczu w nakładzie egz. 100-500 egz; miesięcznik. Ostatni nr z 8 XI 1985 to wydanie specjalne poświęcone pamięci Jana Gomoły (żołnierza kampanii wrześniowej i AK ps. Jawor, działacza związku inwalidów wojennych i „S”, zm. w 1985).

W składzie redakcji: Marian Chuchrowski, Antoni Lis, Andrzej Olejnik, Wojciech Ziemirski i Józef Kuczera (twórca logo); druk w Mikołajowicach u M. Chuchrowskiego, następnie w Bochni, Tarnowie oraz Klikowej (u Mariana Koguta).

Zamieszczano i komentowano bieżące wydarzenia w mieście, regionie i kraju, pisano o represjach dotykających działaczy związkowych. Prezentowano oświadczenia i dokumenty MKS Tarnów i innych struktur opozycyjnych.

Pismo o charakterze informacyjno-publicystycznym, adresowane do mieszkańców Tarnowa i okolic. Kolportowane na terenie b. woj. tarnowskiego przez: Józefa Suchenko, M. Chuchrowskiego, Stanisława Michałka, Ryszarda Ocłonia, J. Kuczerę, Franciszka Uriasza (zakłady pracy w Tarnowie i wśród mieszkańców), Józefa Głuszaka (Koszyce Małe), Lecha Zawiślaka (Szczucin, Dąbrowa Tarnowska), Władysława Żabińskiego (Olszyny), Wiesława Książka (Zakliczyn), Janusza Chuchrowskiego (Wojnicz, Dębno), Janusza Solaka (Bogumiłowice), Jana Piwowarskiego (Sieciechowice), Ryszarda Bogusza i Mariana Sznycela (Wierzchosławice), Ryszarda Żelazowskiego (Dąbrowa Tarnowska), A. Olejnika (Koszyce Wielkie).

W XI 1985 wstrzymano publikowanie „Podaj Dalej”; zespół redakcyjny zajął się wydawaniem nowego pisma: „Świat Pracy”.

Paweł Goleń