Hasła rzeczowe

BIS Biuletyn Informacyjny Siódemka

"BIS Biuletyn Informacyjny Biuletyn Informacyjny "Biuletyn Informacyjny", pismo wydawane przez TKZ „S” przy Zakładzie Robót Górniczych w Lubinie IV 1985 – I 1986. Siódemka", podtytuł: „Pismo młodzieży VII LO w Gdańsku”, szkolne pismo VII LO w Gdańsku-Oruni, wydawane IV – 15 IX 1985.

Ukazały się 3 nr. o obj. 2 s. w formacie A4, drukowane na powielaczu białkowym (nr. 2 i 3 wydrukowano w harcówce szkolnej – część redakcji należała do oficjalnego harcerstwa), nakład nieustalony.

W składzie zespołu: Jarosław Rybicki, Tomasz Kalinowski, Wioletta Willas oraz Marek Fila (uczniowie VII LO), druk: Mariusz Wilczyński i Jacek Kurski.

Publikowano artykuły o tematyce historycznej oraz dot. bieżących wydarzeń z niezależnej działalności młodzieży w Gdańsku. Po ukazaniu się nr. 3 wydawanie pisma zawieszono, gdyż pod sztandarami Gdańskiej Federacji Młodzieży Walczącej zaczęto wydawać „Monit” (dotychczasowe pismo IX LO) jako pismo dla wszystkich szkół ogólnokształcących i „BIS” z J. Rybickim włączył się w jego redakcję oraz struktury GFMW.

Kolportowano wśród uczniów na Wybrzeżu.

W 1988 tradycje „BIS” kontynuowało szkolne pismo FMW „Dzienniczek Ucznia Siódemki”.

 

Jarosław Wąsowicz SDB

Gdansk, Region Gdańsk

Opcje strony

do góry