Hasła rzeczowe

Koziołek

"Koziołek", podtytuł: „Lubelski serwis informacyjny”, pismo wydawane II-XI 1988 w ramach Porozumienia Koziołek (nazwa od koziołka w herbie Lublina), zawartego I-II 1988 w Lublinie w celu koordynacji działań wydawniczych i organizacyjnych na terenie Lublina 4 organizacji: KPN, NZS, RMN i Ruchu WiP.

Ukazało się 5 nr. o obj. 2 s. w formacie A4 i A5, drukowanych techniką sitodruku w nakładzie ok. 1 tys. egz.; wychodziło nieregularnie (długa przerwa między nr. 4 z VI 1988 i nr. 5 z XI 1988).

W składzie redakcji: Zbigniew Sznajder, Marek Miszczak (przedstawiciele KPN), Andrzej Gorgol, Robert Kowalczuk (NZS), Robert Och, Tomasz Iżyk (RMN) i przedstawiciele Ruchu WiP; druk m.in. w ramach struktur KPN.

Zamieszczano bieżące informacje, zwłaszcza dot. działań wymienionych organizacji oraz represji wobec ich przedstawicieli.

Kolportowano głównie w środowiskach studenckich i szkolnych Lublina, także w innych miejscowościach, za pośrednictwem sieci kolportażowej współpracujących organizacji i podziemnej „S”.

Marcin Dąbrowski

Opcje strony

do góry