Aktualnie znajdujesz się na:

Biogramy

Mazur Jan Marian

Mazur Jan Marian, ur. 6 III 1947 w Jarosławiu, zm. 13 II 2008 we Wrocławiu. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziennikarz, fotografik, znawca i miłośnik jazzu.

Od 1967 współorganizator festiwali Jazz Nad Odrą, Wrocławski Festiwal Jazzowy. W III 1968 uczestnik strajków studenckich na UWr.; uczestnik procesu grupy Jerzego Próchnickiego, nast. na podstawie orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej zawieszony w prawach studenta, z przyczyn politycznych zmuszony do wzięcia urlopu dziekańskiego. Kilkakrotnie zatrzymywany na 24 i 48 godz. Współpracownik Klubu Studenckiego Pałacyk we Wrocławiu oraz kierownik Klubu Muzycznego Rura tamże, od 1969 korektor RSW Prasa-Książka-Ruch tamże.

Od IX 1980 w „S”; przew. Komitetu Założycielskiego, nast. przew. KZ w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu. IX/X 1981 delegat na I KZD.

14 XII 1981 zwolniony dyscyplinarnie z pracy w OKiS.

Od 1990 dziennikarz Polskiego Radia Wrocław, autor audycji „Wczorajsze gwiazdy”, „Teraz Jazz”, „Kącik starej piosenki”, autor tekstów piosenek, artykułów prasowych o tematyce muzycznej publikowanych m.in. na łamach „Miesięcznika Kulturalnego”, „Jazz Forum”, „Odry” i „Konkretów”. Prezes Wrocławskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Od 2002 kierownik redakcji muzycznej Polskiego Radia Wrocław.

Tomasz Gałwiaczek

Region Dolny Śląsk, Wrocław

Opcje strony

do góry