Hasła rzeczowe

ITP Informacje Teleksowo-Prasowe

„ITP Informacje Informacje „Informacje”, pismo wydawane 20 III – 5 X 1981 przez Społeczny Komitet Budowy Pomników Ofiar Grudnia 1970 r. w Gdyni; w nr. 2-11 w tytule nazwa wydawcy: „Społeczny Komitet Budowy Pomników Ofiar Grudnia 1970 r. w Gdyni”. Teleksowo-Prasowe”, pismo wydawane przez Komitet Zakładowy „S” w Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni 25 IX – 9 XII 1981.

Ukazało się 8 nr. o obj. 4-8 s. w formacie A5 (ostatni nr w formacie A4), drukowanych na offsecie, nakład nieustalony; wychodziło nieregularnie.

W składzie redakcji: Czesław Richert, Mariusz Różański, Edward Szmit, Jan Gawin, Krzysztof Zapart, Rafał Szłapczyński.

W nr. 3 z 1 X przedrukowano fragment przemówienia prof. Edwarda Lipińskiego, nr 5 (z 28 X) dot. Powszechnego Strajku Ostrzegawczego ogłoszonego na 28 X w godz. 12–13, w nr. 6 (z 5 XI) zamieszczono listy Stefana Bratkowskiego i Mariana Jurczyka, w nr. 7 z 4 XI (właśc.: XII) ukazała się relacja Piotra Ogińskiego z akcji milicji w WOSP w Warszawie, w nr. 8 (z 9 XII) opublikowano dokumenty, uchwały i oświadczenia podpisywane przez stocznie, zakłady pracy i region w związku z zaostrzeniem sytuacji w Polsce.

Kolportowano na terenie zakładu.

 

Wojciech Turek

Gdynia, Region Gdańsk

Opcje strony

do góry