Hasła rzeczowe

Solidarność. Biuletyn Informacyjny Spotkania Przedstawicieli Załóg PBK/PRK

Solidarność. Biuletyn Informacyjny Biuletyn Informacyjny "Biuletyn Informacyjny", pismo wydawane przez TKZ „S” przy Zakładzie Robót Górniczych w Lubinie IV 1985 – I 1986. Spotkania Spotkania "Spotkania", podtytuł „Niezależne pismo młodych katolików”, pismo wydawane w Lublinie, okresowo także w Krakowie i Warszawie, 1977-1988. Przedstawicieli Załóg PBK/PRK" (Przedsiębiorstwa Budownictwa Kolejowego/Przedsiębiorstwa Robót Kolejowych), pismo wydawane pod tym tytułem do nr. 19; nr. 1-19 wydane 16 IX – 11/12 X 1980 podczas negocjacji związkowców z ministrem komunikacji na kempingu w Morzyczynie k. Szczecina, obj. kilka s., format A4, nakł. ok. 500 egz., druk na powielaczu.

Inicjatorem i redaktorem naczelnym biuletynu był Witold Rusiniak, członek Komitetu Założycielskiego NSZZ w PRK 12 Gdańsk. Treść publikowanych tekstów zdominowały problemy negocjacji trwających 16 IX – 13 X 1980 w Morzyczynie, kontynuowanych po przerwie od 23 X 1980 i zakończonych 27 X 1980 w Międzyzdrojach.

W V i VI 1981 ukazały się pt. „Solidarność PBK/PRK” nr. 20-21 o obj. 4 s. w formacie A4, drukowane na offsecie w drukarni ZR Mazowsze w nakł. 2 tys. egz.

W składzie redakcji: Witold Chodakiewicz, Janusz Kalbarczyk, Zbigniew Mazurek, Jacek Swałtek, Mirosław Złoczański; jako miejsca wydania podawano: Biłgoraj, Garwolin, Gdańsk, Katowice Kielce, Kraków, Łódź, Poznań, Radom, Szczecin i Warszawę.

Publikowano teksty dot. realizacji Protokołu Uzgodnień Branżowych podpisanego przez ministra komunikacji oraz walki „S” o możliwość pełnego statutowego działania.

 

Włodzimierz Domagalski

Region Mazowsze, Warszawa

Opcje strony

do góry