Hasła rzeczowe

Tu Jedenastka

"Tu Jedenastka", pismo FMW uczniów XI LO w Gdańsku, wydawane od XI 1988 (pierwsze próby wydania podjęte w 1986 przez uczniów liceum sportowego w Gdańsku-Oliwie pod szyldem FMW: Roberta Kwiatka i Dariusza Celińskiego; złożone do druku w wydawnictwie Monit nigdy się jednak nie ukazało, a jego redaktorzy zaangażowali się w wydawanie gdańskiego pisma regionalnego „Monit”).

Ukazało się 9 nr., drukowanych techniką offsetową, na sicie i powielaczu w nakładzie do 500 egz. Nr 5 ukazał się w dwóch wersjach – pierwsza na ramce, w nakładzie ok. 5 egz., lecz ze względu na złą jakość druku przerwano jej druk; następnie ukazał się kolejny nr 5 o zupełnie innej treści.

Redakcja nie ujawniła się, w stopce redakcyjnej ps., m.in.: Malarz Uliczny, Tukan, Spartakus, As, Szary, Orzeł, Melchior; założyciel i redaktor naczelny: Adam Musiał.

Przekazywano informacje o wydarzeniach z życia szkoły i komentowano je, poruszano problemy nurtujące całą społeczność szkół średnich oraz omawiano bieżące wydarzenia polityczne w kraju.

 

 

Jarosław Wąsowicz SDB

Opcje strony

do góry